Puna dhe dashuria në fokus/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian

Dashi

Këto ditë puna dhe dashuria kanë nevojë për ndihmë dhe shpresojmë se keni një të dashur pranë jush; edhe kur ky person nuk ekziston ju mund të gjeni veten duke debatuar shpesh dhe duke folur për gjëra që nuk janë të mira për ju. Kini kujdes që të mos prishni mirëkuptimin e një marrëdhënie vetëm sepse ka diçka të gabuar me gjithçka tjetër ! Është sikur të duhet të përleshësh për ndonjë konfirmim më shumë.

Demi

Këto ditë ju jeni më të qetë, por pasdite një shqetësim i caktuar mund të kthehet i cili gjithashtu mund të theksohet në një intolerancë të vogël ose siklet fizik . Një vëmendje e madhe do t’i kushtohet aspektit ekonomik , sepse tre ditët e ardhshme gjithashtu na ftojnë të rishikojmë disa llogari.Si familje, do të duhet të uleni për të kuptuar se si të ecni përpara dhe si ta menaxhoni më mirë të ardhmen tuaj.

Binjakët

Tani për tani ju doni të përjetoni dashuri të mëdha. Nëse keni partnerin e duhur pranë jush nuk ka probleme, gjithashtu sepse në Shtator Venus do të jetë përsëri i favorshëm, përndryshe është e rëndësishme të shikoni përreth. Marsi aktiv thotë se në periudhën nga korriku i kaluar deri në nëntor ju keni çliruar veten ose po hiqni qafe një peshë . Nuk janë të paktë ata që kanë pasur probleme me një kompani ose në një kompani, por ato janë probleme që mund të zgjidhen.

Gaforrja

Këtë mëngjes nuk mund të dëshironi të bëni asgjë dhe të shtyni çdo angazhim që keni bërë për këtë mbrëmje: megjithatë, në mes të ditës, ju mund të pendoheni! Fundi i ditës në fakt mund të ishte shumë më i butë, i lezetshëm dhe pozitiv nga sa mendoni. Sipas horoskopit të Paolo Fox, takimet favorizohen.

Luani

Sot ju shikon veçanërisht jotolerantë : dëshironi që disa situata me re dhe të paqarta të jenë më të përballueshme. Nëse keni një punë të kohëve të fundit ose një iniciativë të re në zhvillim e sipër, padyshim që nuk është e lehtë ta realizoni atë. Ndoshta ka shumë krahasime ose mbase ndjeheni shumë të fortë por në të njëjtën kohë e dini se po përballeni me një periudhë në të cilën nuk është e lehtë të fitosh . Megjithatë, kur e dini se një fitore është e vështirë për t’u arritur, atëherë jeni më të apasionuar pas kësaj!

Virgjëresha

Ju po përjetoni një periudhë hakmarrjeje të madhe . Të vetmit që nuk kanë asnjë lajm të madh janë ata që jetojnë shumë të qetë, të cilët janë shumë melankolikë. Zakonisht jeni shumë reflektues dhe mbi të gjitha ju e doni shumë jetën tuaj private. Nëse në të kaluarën ka pasur ndonjë ofendim ose një person është larguar nga ju, tani duhet të jetoni në një mënyrë më optimiste , sepse kjo është një periudhë që i ndihmon ata që shikojnë të ardhmen me pozitivitet.

Peshorja

Sot do të keni një vullnet të shkëlqyeshëm , sidomos në mëngjes, edhe nëse ky muaj i gushtit nuk ka dhënë ende emocione të sinqerta. Iftet që janë bashkë për ca kohë mund të kenë përjetuar një moment trazirash të mëdha të brendshme. Në një nivel profesional, gjithçka ndryshon , por kjo është gjithashtu pozitive sepse deri në nëntor mund të gjendeshit në një situatë të re, me njerëz të rinj përreth. Do të jeni më të kënaqur por kjo fazë tranzicioni peshon!

Akrepi

Në pasditen e sotme ose në mbrëmje mund të keni një intuitë të mirë , dhe nëse kjo ka të bëjë me dashurinë edhe më mirë! Në fakt, projektet në çift dhe marrëdhëniet romantike favorizohen . Me Venusin në një aspekt të mirë, e Diela, E Hëna dhe E Marta do të jenë ditë me forcë të madhe nga ky këndvështrim.

Shigjetari

Gjithmonë është e rëndësishme për ju që të keni ndonjë projekt për t’u realizuar , dhe pasi ta keni arritur atë, tashmë po kërkoni atë që vijon. Tani jeni pikërisht në këtë gjendje: pasi të keni kaluar një fazë interesante në punë, tani i vendosni vetes një qëllim të ri dhe nëse nuk ka asgjë të re, rrezikoni të mashtroheni. Sentimentalisht, sipas horoskopit të Paolo Fox, ju po rikuperoni ngadalë pas një pranvere të vështirë.

Bricjapi

Këtë të Dielë ndjeheni se ekziston një forcë e madhe : megjithëse kjo fazë kalimi dhe kalimi është shumë e rëndë, në fund do të keni mundësi të bëni diçka të këndshme. Ju jeni gjithmonë të gatshëm për të punuar. Nëse ka një gjë që gjithmonë dëshironi të bëni është të shfaqeni falë lodhjes, por kohët e fundit ndoshta keni kuptuar që nuk thuhet se duke luftuar sjell garanci: duhet të bëni pak më pak dhe pak më mirë !Në nivelin sentimental, pasdita e sotme do të sjellë përsëri disa emocione pozitive .

Ujori

Pasditen e sotme, ju mund të ndjeheni mjaft të shpërqendruar, të lodhur, të mërzitur dhe pa frymë . Kur ju mendoni se nuk keni bërë gjithçka që keni dashur mirë, problemet që lidhen me nervozizmin janë shkaktuar dhe për këtë arsye sonte ata që janë më të shqetësuar mund të flenë keq.Në dashuri ka intemperanca të vogla ose në këto ditë ju po bëni një rrugë ose një rrugë që partneri ndjek, por për të cilën ai nuk është plotësisht i bindur.

Peshqit

Sot mund të gjesh një dëshirë të madhe për të dashur dhe për të qenë pranë dikujt me të cilin kishte një të kaluar të vështirë . Marrëdhëniet e reja janë gjithashtu shumë të mbrojtura dhe ju mund të përjetoni diçka më shumë me ata të lindur në Gaforre, Virgjëreshë dhe Akrep: këto janë shenja që ju qëndrojnë, por janë gjithashtu në gjendje të kuptojnë emocionet tuaja.Nëse ka pasur polemikë të fortë në fillim të vitit dhe doni ta bëni atë, mund të rikuperoheni./ CNA.al

 

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.