Horoskopi për datën 4 maj 2022 nga Russell Grant

Dashi

Jeni të tunduar të ndani mendimet tuaja me një koleg të ri. Nëse ka diçka që nuk dëshironi të përhapet në vendin tuaj të punës ose në lagjen tuaj, do të bëni më të mirën që t’i mbani pikëpamjet dhe opinionet tuaja për veten. Nëse jeni duke folur në internet me dikë që nuk mund t’i besohet, sigurohuni që ai të mos shohë ose dëgjojë informacione konfidenciale.

Demi

Nuk do të arrini askund nëse nuk merrni masa. Ju mund të vini re një mik ose koleg që po lufton me një punë. Një inkurajim i vogël do t’i ndihmojë ata të arrijnë më shumë. Mund të bëhen përmirësime në jetën dhe karrierën tuaj. Nëse jeni duke kërkuar për një punë, bëni aplikimet.

Binjakët

Pjesëmarrja në një aktivitet në grup do të jetë shumë argëtuese edhe pse me disa anëtarë të ekipit do të jetë më e lehtë për të punuar se me të tjerët. Nëse jeni në një rol udhëheqës, do të gjeni mënyra për t’i mbajtur në linjë miqtë dhe kolegët tuaj mendjemprehtë. Aty ku janë bërë gabime, kërkoni zgjidhje në vend që të përpiqeni të përcaktoni se kush është fajtori.

Gaforrja

Bashkoni forcat me familjen dhe miqtë. Nga puna së bashku si ekip jo vetëm që do të ndiheni të dobishëm, por kjo mund të ndihmojë gjithashtu në zgjidhjen e problemeve të marrëdhënieve të fundit. Projektet që kanë themele të forta kanë shanset më të mira për të pasur sukses. Nëse ndani një buxhet me një tjetër, lini pak kohë për të diskutuar planet që kanë nevojë për miratimin e partnerit tuaj.

Luani

Ana e natyrës suaj që është e ndjeshme dhe perceptuese do të dalë në pah kur dikush t’ju kërkojë këshilla për një temë delikate. Mund t’ju duhet ta mendoni pak këtë çështje përpara se të përgjigjeni. Biseda do të rrjedhë kur të mblidheni me familjen dhe miqtë. Aktivitetet brenda katër mureve tuaja do të jenë të këndshme.

Virgjëresha

Ana ligjore e transaksioneve pronësore apo financiare do të shkaktojë vonesa dhe zhgënjim. Kjo nuk do t’ju befasojë edhe pse ka filluar t’ju zhgënjejë. Dalja në natyrë do të jetë terapeutike dhe nëse dikush sugjeron të shkoni në fshat ose bregdet, do të bini dakord me entuziazëm.

Peshorja

Interesat dhe aktivitetet që keni pasur më parë nuk ju tërheqin më vëmendjen apo entuziazmin. Ju pyesni veten nëse ka rrugë më të mira për të eksploruar. Nuk doni ta ndërprisni rutinën, por ndonjëherë ju bën mirë.

Akrepi

Jeni vigjilent dhe në top formë. Në momentin që do të njihni mundësitë më të mira për ju, do të jeni gati për të vepruar. Kur të vijë shansi juaj më i madh, asgjë nuk do t’ju pengojë. Do të jetë një surprizë e madhe kur një dëshirë që nuk e kishit menduar kurrë se do të realizohej fillon të japë shenja se po bëhet realitet.

Shigjetari

Nuk mund të vazhdosh të mendosh se mund të mbështetesh te dikush nëse të zhgënjejnë vazhdimisht. Një mik apo partner romantik do të dështojë në diçka duke mos e mbajtur as fjalën e dhënë. Ju mund të keni nevojë të konsideroni të bëni disa ndryshime të mëdha në këtë marrëdhënie për t’i bërë të ditur se nuk mund të vazhdojnë t’ju zhgënjejnë në këtë mënyrë.

Bricjapi

Nuk do të duhet shumë përpjekje për të kënaqur dikë. Gjithçka çfarë duhet të bëni është të jeni vetvetja. Ndjenja juaj e mrekullueshme e humorit dhe biseda e mprehtë është e mjaftueshme për t’i bërë përshtypje kujtdo. Një situatë në grup do të sjellë argëtim dhe të qeshura. Ju mund të prisni të shijoni shumë përsëritje të ngjarjeve të tilla plot argëtim gjatë javëve në vijim.

Ujori

Jeni të shtyrë nga një vendosmëri për të arritur rezultate të mira. Nuk ka rëndësi se çfarë po bëjnë njerëzit e tjerë, ju keni ndërmend të vazhdoni dhe të përparoni. Pas shumë mendimesh dhe një kontrolli të situatës suaj financiare, mund të vendosni t`i bëni mirë llogaritë.

Peshqit

Një mik mund të ketë një mungesë të përkohshme të kujtesës. Ju nuk do të jeni të kënaqur me harresën e tyre dhe dyshoni se ata kanë zgjedhur qëllimisht t’jua mbajnë fshehur këtë informacion. Tani do të dëshironi të kuptoni arsyen pse.

Author: vemg

Leave a Reply

Your email address will not be published.