Horoskopi për datën 28 gusht nga Russell Grant

Dashi

Dikush po gjykohet padrejtësisht. Një mik apo koleg që duket i tërhequr ose i irrituar është në fakt i mërzitur. Vëzhgoni situatën dhe do të shihni rëndësinë e ngritjes së detyrës. Një antagonist në vendin e punës duhet të ndalet.

Demi

Durimi juaj, mendja e organizuar dhe kuptimi i plotë i esencave do t’ju bëjë që të të respektojnë në vendin e punës ose në një situatë sociale. Edhe pse mund t’ju ​​duhet t`i përvisheni dikujt për një sjellje të pakujdesshme, jeta juaj do jetë në harmoni.

Binjakët

Një koleg me të cilin gjithmonë silleni mirë, është papritmas jo miqësor. Sjellja e tij po ju befason pasi ju keni qenë gjithmonë të dobishëm ndaj tyre. Arritjet tuaja të fundit i kanë bërë ata nervozë dhe tani ju shohin si rival. Mos lejoni që qëndrimi i tyre t’ju shqetësojë ose t’ju pengojë.

Gaforrja

Drita e gjelbër shkëlqen dhe ju jep lejen që të filloni me projektet që keni dëshirë të shihni, të nisura që nga fillimi i vitit. Njerëzit tuaj të dashur do t`ju ndihmojë. Do ju duket që eca po rrjedh normalisht.

Luani

Ju gjithmonë keni qenë i besueshëm. Keni një ndjenjë të fortë të përgjegjësisë, por po filloni të premtoni shumë për të tjerët. Po përpiqeni t`i kënaqni të gjithë, përfshirë familjen, miqtë dhe shokët e punës. Ju nuk mund t`ia dilni më. Jini të ndjeshëm në lidhje me atë për të cilën jeni dakord. Ka aq shumë, sa nuk mund të bëni gjithçka në një ditë.

Virgjëresha

Është koha për të jetuar jetën sipas kushteve tuaja. Mund të jetë e lodhshme të përpiqeni të vazhdoni me ngjarjet dhe aktivitetet aktuale. Të bësh shumë për të tjerët do t`ju bëjë të ndiheni keq. Jini të sinqertë me familjen dhe bashkëpunëtorët nëse ndiheni të mbingarkuar nga përgjegjësia.

Peshorja

Kolegët dhe njerëzit e tjerë të përfshirë në një ndërmarrje të përbashkët nuk do të presin përgjithmonë për ju që të merrni një vendim të rëndësishëm. Vendosni nëse doni apo jo të shkoni përpara me këtë bashkëpunim. Nëse e lejoni veten të drejtohet nga të tjerët, mund të mos gjeni kënaqësinë që kërkoni. Ju duhet të ndiqni zemrën tuaj.

Akrepi

Paratë ju stresojnë. Financat janë të kufizuara dhe nuk është e thjeshtë të gjesh fonde për të mbuluar shpenzime të papritura. Paguani faturat duke ulur shpenzimet. Gjetja e një burimi alternativ të ardhurash mund të ndihmojë në lehtësimin e presionit. Jini objektiv.

Shigjetari

Ju mund të gjeni një prizë për shpirtin tuaj të shqetësuar duke bërë diçka ndryshe. Nëse ju pëlqen dikush, mos humbni asnjë mundësi për ta njohur më mirë. Vëmendja e partnerit tuaj do t’ju ngrohë zemrën. Bëni një udhëtim të shkurtër për kënaqësi, së bashku.

Bricjapi

Ju keni disa mendime serioze. Kërkoni një vend të qetë ku nuk ka gjasa të shqetësoheni. Edhe nëse dikush ka nevojë për ju, do t`ju mirëkuptojë në fund. Pasi të keni menduar për disa aspekte të jetës tuaj do të jeni gati të bëni disa ndryshime.

Ujori

Marrja e një roli mbikëqyrës do të zhvillojë aftësitë tuaja drejtuese. Mos u çuditni nëse ju kërkohet të merrni përsipër një situatë të diskutueshme. Tregoni atë që ndjeni. Refuzoni të lejoni që dikush t’ju frikësojë.

Peshqit

Do të duhet një përpjekje supreme për të mbajtur të lumtur shefin tuaj ose dikë në fuqi. A ja vlen gjithë ky shqetësim? Ju duhet dhe meritoni një pushim. Edhe nëse jeni një person i qetë dhe jo konfrontues, për hir të shëndetit tuaj, vendoseni veten të parën.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.