Horoskopi nga Branko për daten 4 maj 2022

Dashi

Dikush ka marrë disa këshilla vërtet të këqija. Një grup hetimor ka përfunduar gjetjet e tij. Një pyetje për t’u marrë parasysh është nëse një koleg i nivelit të lartë duhet të bëhet përgjegjës për sjelljen e stafit të tij. Pikëpamjet kanë rëndësi dhe nëse mendoni se është koha që ky person të largohet nga pozicioni i tij aktual, sigurohuni që t’i bëni të njohura publikisht ndjenjat tuaja.

Demi

Nuk ka asgjë të keqe të riorganizoni disa aspekte të jetës tuaj nëse mendoni se kjo është e nevojshme. Për të mos bërë gjënë e gabuar, merrni kohën tuaj dhe bindni këdo tjetër që është i përfshirë të mendojë me kujdes përpara se të ndërmarrë veprime. Planifikimi i mirë mund të bëjë një ndryshim të madh.

Binjakët

Jeni të tunduar t`i mbani mendimet tuaja për vete, por nuk jeni dakord me dikë që është afër jush dhe është e vështirë ta mbani këtë për vete. Ju nuk doni t’i mërzitni ata, por nuk mund të jetoni një gënjeshtër. Jini të sinqertë edhe nëse kjo shkakton pak shqetësim dhe tension. Ju duhet të jeni të vërtetë me veten dhe të vërtetë me ata që ju rrethojnë.

Gaforrja

Një i afërm i ri nuk do të dëgjojë këshillat që dëshironi t’i jepni. Lërini të mësojnë nga gabimet e tyre. Mund t’ju duhet të konsultoheni me një profesionist për të shmangur ndonjë problematikë të mundshme.

Luani

Diçka po ju thotë të jeni më vigjilentë se zakonisht kur flisni me njerëz që nuk i njihni shumë mirë. Edhe kur vazhdoni të punoni me dikë, mund të mos ndiheni në gjendje të mbështeteni shumë tek ai. Diskutimet me një mik të ngushtë do të sjellin një marrëveshje miqësore për planet e ardhshme.

Virgjëresha

Pavarësisht se çfarë mendojnë të tjerët se është e rëndësishme, ju duhet të ndiqni ndërgjegjen tuaj. Nëse ajo që vendosni ju duket e drejtë, shkoni me të edhe nëse njerëzit e tjerë nuk janë dakord. Gjëja e parë që vëreni te një koleg apo fqinj i ri është se ata duken të prirur për të mbireaguar.

Peshorja

Do të jetë në interesin më të mirë të dikujt tjetër që të shfrytëzoni një mundësi që do t’ju sjellë dobi të dyve. Ju keni një sërë opsionesh se çfarë të bëni me kohën tuaj dhe një ofertë edhe më e madhe mund të vijë së shpejti. Mos nxitoni të hidheni në atë që ju del përpara.

Akrepi

Mund të ketë disa momente të sikletshme kur filloni ta trajtoni një punë në një mënyrë të ndryshme nga të tjerët. Disa njerëz do të këmbëngulin se mënyrat e tyre janë më të mira se tuajat. Ata nuk kanë domosdoshmërisht të drejtë edhe nëse mendojnë kështu. Për ju, do të jetë thelbësore t’i përmbaheni metodave dhe rutinave tuaja.

Shigjetari

Vendosni një kurs veprimi dhe qëndroni në të. Njerëzit do të përpiqen t’ju ndërpresin ose t’ju dërgojnë në një shteg të rremë, mos i lejoni. Nëse jeta juaj e punës ose ajo familjare po vuan për ndonjë arsye, mund të mendoni se çfarë mund të bëni për të korrigjuar situatën. Reduktoni aktivitetet e jashtme që janë duke ngrënë kohën tuaj të lirë.

Bricjapi

Nuk do ta keni të vështirë t’i përcillni pikëpamjet tuaja tek të tjerët. Njerëzit po dëgjojnë atë që ju keni për të thënë. Në fakt, disa lëvdata pozitive do t’ju vijnë kur të arrini të bindni dy njerëz që zakonisht luftojnë si macja me miun, të punojnë së bashku si një ekip.

Ujori

Keni një pyetje për t’i bërë dikujt. Ju mendoni se e dini përgjigjen, por do të prisni të dëgjoni se çfarë kanë për të thënë përpara se të parashtroni pikëpamjet tuaja. Një navigim nëpër mediat sociale do t’ju lejojë të shihni se si jetojnë të tjerët. Mos u ndikoni nga asgjë që shikoni, se nuk ia vlen.

Peshqit

Ju e dini se çfarë doni të bëni dhe nuk jeni në humor për të dëgjuar kundërshtimet e dikujt tjetër. Thjesht nuk keni durim të prisni për dikë që ka qenë gjithmonë i prirur për të zvarritur gjërat. Jeni gati të veproni pa hezituar.

Author: vemg

Leave a Reply

Your email address will not be published.